9 Şubat 2010 Salı

Vince Carter patladı !Bir kaç gün önce Magic'in düşüşündeki problemin , Vince Carter'ın (sahadaki) yokluğu olduğuna ve Hidayet'in boşluğunun dolmaması sebebiyle Magic'in geçen seneki ivmeyi arattığına değinmiş , VC'nin Nets'teki antrenörü ( şu an boşta ) Lawrence Frank'in VC'yi izleyip yeniden eski günlerine dönmesi için onu çalıştırmak üzere Orlando'ya geldiğini yazmıştık.


Frank'in geldiği günden bugüne gitgide grafiğini yükselten VC , dün gece adeta Hornets'a patladı. Ocak ayında oynadığı 14 maçta yalnızca %28'le şut atıp 8.7 ortalama tutturan Carter , sırasıyla 17 ve 20 sayı bulduğu maçların ardından , 15 sayı ortalamasını 20'lere yükselterek takımın bir numaralı skor opsiyonu olmasını sağlayabilecek o silkinmeyi gerçekleştirdi ve tam 48 sayı attı , 7 ribaund 2 de assist yaptı.

38 dakika gibi bir sürede 19/27 saha içi , 4/4 serbest atış gibi yüzdelerle bu rakama ulaşan Vince Carter , son çeyreğine 7 sayı geride girdikleri maçı 36-23'lük bir oyunla 123-117 kazanmalarında baş rollerdeydi.

Bu , Carter'ın kariyerinde bir maçta ürettiği en yüksek üçüncü skor.

Frank gazı işe yaramışa benziyor.

Hiç yorum yok: