23 Ocak 2010 Cumartesi

Muhteşem BobcatsBobcats - Hawks maçını izlerken yakaladığım bir detay. Bayılıyorum bu tip istatistiklere. Bazen bir tablo , herşeyi anlatmaya yetiyor.

İki maç önce bugün itibarıyle son 6 maçının 4'ünü kazanış bulunan Miami Heat'i 65 sayıda tutan Bobcats için NBA'in en iyi defans yapan takımı deniliyor. Bu NBA için çok iddialı bir teori , ancak sanırım gerçek. En azından rakam ve istastistik bazında öyle , Bobcats savunmada bir numara an itibarıyle.

Hücumda da artan bir grafik var , tabloda da açıkça görülüyor ki Jackson'lu beşe gitgide alışıyor Bobcats. Rakamlarda ÖSS'ye soru olabilecek kadar muazzam ve düzenli bir artış var. Ekim ayında maç başına 80 sayı üreten Bobcats bugün bu rakamı 102'ye çekmiş durumda. Açıkçası bu kadar kısa bir zaman diliminde , böyle istikrarlı ve şiddetli bir artış görmeyeli uzun zaman olmuştu.

Play-off'ta 2 yıl öncesinin Hawks'ı olacaklar gibime geliyor. Hatta bakarsınız 3-3'ten sonra 7'inci maçta Boston'u ya da Orlando'yu devirip en büyük sürprizi patlatabilirler.

Gidişat o yönde.

Hiç yorum yok: