9 Şubat 2013 Cumartesi

TelebasketBizim genelde Telegol'de gördüğümüz eğlencelerin yalnızca Türkiye'de olduğunu zannediyorsanız, yanılıyorsunuz.

TNT'de yayınlanan programda Shaq, Kenny Smith ve tabi ki Charles Barkley olunca makaranın dibine vurmak da kaçınılmaz oluyor. Bu bölümde Çin takvimine göre yeni yılı kutluyorlar. Bildiğiniz üzere Çin'de böyle bir gelenek ve inanış var ve her yıl bir hayvana ithaf ediliyor. 2.16'lık Shaq'a fare yılının düşmesi bunun ne kadar tuhaf bir inanç olduğuna inanmak için bence somut bir sebeptir ya, neyse. Saygı duyuyoruz diyelim. Çin'in NBA için ne denli büyük bir pazar olduğu düşünülürse, onların da bu saygıyı göstermeleri çok da anormal değil aslında. Biz de Çin kadar büyük olup NBA'e Çin'in sunduğu kadar geniş bir tabla sunabilseydik sanırım programı ''Kandiliniz mübarek olsun'' diye açıp simit yerlerdi.

Bu videonun şüphesiz en komik yeri, Charles Barkley'in kendisine fırlatılan tavşanı bir an için gerçek sanıp korktuğu an. Ben mahsus yapıyor zannettim ama ağır çekimde görülen o ki gerçekten bir an için gerçek sanıp ürkmüş :)

Hiç yorum yok: