30 Ekim 2009 Cuma

NBA Günlüğü - 30 Ekim '09

NBA'de kısa gece iki sürpriz takımın galibiyetiyle sonuçlandı.


Batı'nın en güçlü adaylarından Spurs , konuğu olduğu Bulls'a kaybederek bu sezonki ilk mağlubiyetini aldı.


Bulls'da Rose göz kamaştırıyor. Şimdiden Chicago'nun Wade'i oldu bile.Rose demişken , Rose Garden'daki maçta da Nuggets pre-season'da aynı sahada 96-98 gibi bir skorla yenildiği Blazers'ı 97-94'le geçmeyi başardı. Blazers'ın son çeyreğe 5 sayılık avantajla önde girdiğini ve ve son 7 dakikada da 8 sayıyla önde olduğunu hatırlatayım.


Melo 41 sayıyla maça damgasını vurdu , onu ayrı bir posta sakladığım için burada pek değinmiyorum. Ancak aynı maçta ışık saçan bir Martell Webster vardı ki sormayın. Gayet iyiye gidiyor , eski günlerine dönmesi genç oyuncuya oynadığı bölge itibarıyle takımında daha önemli fırsatlar teşkil edecektir, bunu değerlendirmesi durumunda Jail Blazers'tan bugünlere gelen Portland'ın uzun vadede önemli parçalarından biri olabilir.


Jail Blazers'tan bugünlere demişken , her ne kadar adını koyamasak da Nuggets'in de iki sezonda gösterdiği gelişim kelimenin tam anlamıyla mucize.


Gece bir sürü maç var. Saat 17:07 oldu , insanoğlunun klasik hatalarından birine düşmek ve '' Düne yanarken bugünü kaçırmak '' istemiyorum.

Günün özetini çıkarmakta da geciktik malesef , mazur görün , bütün gece uçunca uyku gündüze kalıyor malum :)

Hiç yorum yok: