18 Mayıs 2012 Cuma

Siyah Beyaz Sinan Erdem !Bu sezon EuroCup hezimetini EuroChallenge şampiyonluğuyla telafi ederek göğsümüzü kabartan Beşiktaş Milangaz, Türkiye Kupasının ardından lig şampiyonluğu için de yoluna tam gaz devam ediyor. Memlekette iyiden iyiye sarpasaran futbol heyecanının da çarşamba günü itibarıyle sona ermiş olması tüm ilginin yeniden basketbola dönmesine sebep oldu. Şimdi uzun süredir hayalini kurduğum şeyi gerçekleştirme zamanı !

Dün akşamki Galatasaray Medical Park galibiyetiyle seride yeniden avantajlı konuma geçen Beşiktaş Milangaz, pazar günkü maçı bildiğiniz üzere Sinan Erdem'de oynayacak. Biletler şimdiden tükenmiş durumda. Muhtemelen Beşiktaş basketbol tarihinin en çok ilgi gösterilen maçına şahitlik edeceğiz. Allah kısmet ederse ben de orada olacağım.

Bu coşkuyla eş zamanlı olarak, Beşiktaş'ın unutulmaz efsanelerinden Şeref Bey, son sözü olan '' Feda '' ile anılıyor. Bu saygı duruşu kapsamında da Beşiktaş yönetimi Feda tişörtleri bastırdı ve taraftarın hizmetine sundu.

NBA delisi bir Beşiktaş'lı olarak her daim NBA tribünlerinde gördüğüm o taraftar kitlesine hayranlık duymuşumdur. Özellikle play off karşılaşmalarında çılgın görüntüler ortaya çıkıyor. Resimde de Thunder ve Jazz taraftarlarının bütünlüğü göze çarpıyor. Aşağıdaki videoda da Thunder taraftarının önceki maçlardan birine James Harden'a ağır bir faül yaparak 7 maç ceza alan Metta World Peace'e gösterdiği tepkinin görüntüleri var. Taraftardaki bütünlüğe dikkat :
Sinan Erdem'deki tüm biletler şimdiden tükenmişken, üstüne üstelik böyle bir vefa dolayısıyla ortaya bir tişört kampanyası çıkmışken, zaten maddi açıdan zor günler geçiren kulübe bir taraftarı olarak böyle bir organizasyon yapmak için daha doğru bir zaman olabilir mi ?


Gurur duymak ya da mahcup olmak... Pazar akşamı başıma hangisi gelecek bilmiyorum ancak benim en güzel hayallerimden biri bu manzara. Bir play off karşılaşmasını, son sıradan play off'a katılıp Mavericks'i eleyen Warriors'un taraftarı gibi bütünlük içerisinde izlemek, desteğin en büyüğünü hak eden bu takıma bir bütün dolu tribünlerle destek olup tek yürek olmak, oldum olası en büyük arzularımdan biriydi.

Sizlerin de şahitliğinde bu kampanyayı başlatıyorum. Ümit ediyorum Beşiktaş taraftarı beni mahcup etmeyecek.

Seriye gelince ; muazzam bir çekişme var. Açıkçası turu her kim geçerse geçsin, elenen adına çok üzüleceğim. İki takım da başarılı olmayı ziyadesiyle hak ediyor. İyi olan kazansın.


Hiç yorum yok: